Relacja z turnieju im. Zbigniewa Kalińskiego 2019

Turniej im. Trenera Zbigniewa Kalińskiego odbył się na stadionie na Sołtysowicach dnia 29 czerwca 2019 roku. Była to już trzecia edycja turnieju upamiętniającego zmarłego przed kilkoma laty trenera MKS-u.
Na pomysł zorganizowania turnieju wpadł Sławek Zaręba, wieloletni zawodnik i kapitan MKS-u Sołtysowice. Według niego taka forma piłkarskiego eventu to znakomity sposób na upamiętnienie ważnych dla klubu osób. Jak do tej pory konsekwentnie udaje nam się organizować turnieje, mamy nadzieję, że wyglądają one coraz lepiej. Pierwszy turniej odbył się na Sołtysowicach w 2017 roku i brały w nim udział tylko 4 zespoły. Rok później tych zespołów było już 6, a w tym roku rekordowo gościliśmy aż 8 zespołów! Jak widać z roku na rok się rozkręcamy i planujemy utrzymać ten trend.

Oto drużyny, które brały udział w tegorocznych rozgrywkach:
1. MKS Sołtysowice
2. Weterani Sołtysowice
3. Pogoń Wrocław
4. Dmowskiego Team
5. Kaliński Team
6. Aftowicz Team
7. Boruta Team
8. WKS Wilczyce

Rywalizowaliśmy w dwóch grupach po 4 zespoły. Z obydwu grupy wyszły drużyny MKS-u Sołtysowice, Boruta Team, Dmowskiego Team oraz Weterani Sołtsowice. W pierwszym półfinale MKS Sołtysowice pokonał po zaciętym spotkaniu Weteranów dopiero w rzutach karnych (w regulaminowym czasie bramki nie padły). W drugiej parze spotkały się Dmowskiego Team i Boruta Team, a wynik 2:1 promował tych pierwszych do finału. W finale Dmowskiego Team pokonało gospodarzy turnieju aż 6-1, prezentując bardzo wysoki poziom (niektórzy gracze ocierali się o najwyższe szczeble ligowe w Polsce) udowadniając, że byli w tym dniu najlepszą drużyną.

Kolejny turniej przeszedł do historii. Coraz większa obsada, coraz większe zainteresowanie i przede wszystkim coraz wyższy poziom sportowy. Fakt, że przyjeżdżają do nas drużyny, które w swoich składach mają młodych zawodników grających w wyższych ligach pokazuje, że z roku na rok prestiż turnieju wzrasta. A my na tym nie poprzestaniemy i obiecujemy, że w kolejnym roku zorganizujemy turniej z jeszcze większą pompą i zaanagażowaniem!

Na koniec warto podziękować wszystkim sponsorom i partnerom, bez których nie udało by się spiąć wszystkiego do kupy i zorganizować dobrą zabawę.
Rada Osiedla Sołtysowice
Bingo
Motako
Prodentis
AdVist
WebVist
Fundacja Kilimandżaro

Dziękujemy również wszystkim innym osobom za wsparcie i pomoc w organizacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*