CZAS NA ZMIANY! MKS z nowym Zarządem.

Po 8 latach kadencji Zarządu MKS Sołtysowice w składzie Prezes Krzysztof Motak, Zastępca Zbigniew Maćkiewicz, Sekretarz Sławomir Zaręba, nadszedł czas na zmiany. „Już od jakiegoś czasu chcieliśmy, odmłodzić struktury i zwiększyć prawa członków Stowarzyszenia MKS, dlatego ja podjąłem decyzję o  wycofaniu się ze struktur i daniu szansy na rozwój młodszym kolegom. Moje 23 lata w klubie i 8 lat w Zarządzie, są wystarczające aby spełnić się w ukochanym klubie, czas na młodość i nowe rozwiązania – mówi ustępujący kapitan i dyrektor ds sportowych, Sławomir Zaręba. W ostatni czwartek zebrał się niemal cały skład Sołtysowic w celu przeprowadzenia wyborów do władz klubu. Spotkanie rozpoczęło się podsumowaniem pracy poprzedniego Zarządu oraz Trenera. Na przełomie ostatnich lat drużyna osiągnęła postęp sportowy i organizacyjny. Gdy rozpoczynaliśmy odbudowę zespołu nie wyglądało to tak dobrze jak teraz. Problemy finansowe i organizacyjne oraz słaby kontakt z MCS i DZPN nie pozwalał nam normalnie funkcjonować. Mimo to krok po kroku szliśmy dalej. Jak sobie przypomnimy początki to wyglądaliśmy jak zgraja ludzi z ulicy, koszulki niby te same ale reszta – każdy po swojemu. Teraz wygląda tu już zupełnie inaczej, dysponujemy 2 kompletami jednakowych stroi, bardzo dobrymi piłkami meczowymi i treningowymi. W ostatnim czasie zakupiliśmy profesjonalne pomoce sportowe, drabinki, mur, tyczki i inne niezbędne narzędzia do prowadzenia zajęć sportowych. Na dzień dzisiejszy posiadamy stabilny budżet i bardzo dobrego Trenera, który znacznie wyprzedza epokę jeżeli chodzi o przygotowanie do zajęć, wiedzę i warsztat pracy. Gdy rozpoczynaliśmy pracę z klubem byliśmy przedostatnią drużyną w klasie C, sportowy zaścianek lokalnej piłki. Drużyna rodziła się z rundy na rundę i pod okiem nowego Trenera wyrabiała sobie swój własny styl gry, efektem czego był awans do klasy B i mocna pozycja w lokalnej piłce. Wprowadziliśmy także nowinki, których nie było wcześniej na tym poziomie rozgrywkowym: 3 jednakowe piłki najwyższej klasy do meczu, strona internetowa, na której można było poczytać zapowiedzi i podsumowania kolejki, muzyka z ligi mistrzów na wejściu gdzie dla wielu przyjezdnych drużyn było to miłym zaskoczeniem. Ale największym sukcesem ustępującego Zarządu było rozpoczęcie organizowania Turnieju imienia Trenera Zbigniewa Kalińskiego. Ogromy sukces jakim jest coroczne coraz większe zainteresowanie naszą inicjatywą. Zaczynaliśmy od 4 zespołów, potem 6 a w tym roku było już 8 ekip. Nie udałoby nam się to bez wsparcia naszych lokalnych sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Rozpoczynamy nowy etap w życiu naszego klubu. W najbliższej kadencji klub MKS Sołtysowice Wrocław, reprezentować będą: Prezes Krzysztof Motak, Zastępca Michał Kaleta, Sekretarz Marek Zasada, oraz członkowie Zarządu, Zbigniew Maćkiewicz i Dawid Ferenc. Nowym kapitanem został wybrany Michał Kaleta wraz ze swoimi dwoma zastępcami, Zbigniewem Maćkiewiczem i Dawidem Ferencem. W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenie MKS Sołtysowice Wrocław życzymy nowym władzą samych sukcesów. Powodzenia!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*